Tudta, hogy a borsot már időszámításunk előtt 4000-ben is használták? Őshazája India, azonban napjainkban már világszerte előszeretettel alkalmazzák az ételek ízesítésére. Fogyasztása számos jótékony hatást gyakorol a szervezetünkre, ezeket fogjuk mai cikkünkben ismertetni.
Természetes antibiotikum
Magas C-vitamin tartalmának köszönhetően a bors nagyon jó immunerősítő fűszer, éppen ezért hatékonyan támogatja a szervezet ellenállóképességét különböző fertőzésekkel szemben. Mivel a borsban található vegyületek, mint például a piperin és a kariofilén gyulladáscsökkentő hatással bírnak, ezért megfázás esetén, de még az ízületi bántalmak kellemetlen tüneteinek enyhítésében is segítségünkre lehet ez a szuper fűszer.
Támogatja az emésztőrendszer egészséges működését
A bors értékes hatóanyagai támogatják az emésztőrendszer egészséges működését is. Serkentik az emésztést, elősegítik az emésztőenzimek termelődését, javítják a vérkeringést, csökkentik a puffadást és megszüntethetik a székrekedést.
Antioxidáns hatása rákmegelőző
A bors antioxidáns hatása magas védelemmel látja el a bőrünket a szabadgyökök káros hatásaival szemben, ezért rendszeres fogyasztásával sokat tehetünk a bőrrák kialakulásának megelőzésére.
Piperin tartalma hangulatjavító hatású
A fekete bors egyedülálló hatóanyaga a piperin, képes stimulálni az agy dopamin és szerotonin termelődését, amivel javítja hangulatunkat és csökkenti a bennünk lévő stresszt.
Milyen gyakran fogyasszunk a borsból?
Fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy a borsot mértékkel ajánlott fogyasztani, mivel túlzott bevitele gyomor problémákat idézhet elő. Alkalmazásának egyik legjobb módja, ha kis mértékben, de rendszeresen használja a konyhában az ételek elkészítésénél. Ami pedig a hozzávalókat illeti, vásárolja meg egyszerűen, otthona kényelméből a GulyásHús prémium kínálatából, akár ingyenes házhozszállítással!